7.5 C
Ohrid
сабота, април 20, 2024
ПочетнаМакедонијаКривична пријава за наставничката од Гостивар која истепала ученик !!!!!

Кривична пријава за наставничката од Гостивар која истепала ученик !!!!!

Надворешната канцеларија за криминалистички работи во Гостивар поднесе кривична пријава против 53-годишната Л.И. од Гостивар поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „малтретирање во вршење на службата“, извести Министерството за внатрешни работи (МВР).

Настанот се случил на 6 март во основно училиште во Гостивар. Пријавената, која е наставничка, како што информира МВР, го нападнала ученикот за време на час.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски ги повика Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство.

ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство. Повкиот го упати лично...

Мицкоски до Ковачевски: Со вас Македонија нема европска иднина, со Артан и Али заглавивте во калта на вашите ситни интереси и среброљубие

ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа митинг и во Берово, каде пред присутните се обрати и претседателот Христијан Мицкоски, кој му одговори на Димитар Ковачевски кој во...

Бисера: До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава.

До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава. Ги впишавме македонските патишта во мапата на...

Димитириевски: Нема теорија да коалицираме со СДСМ

Со актуелното раководство на СДСМ, кое многу се огреши, нема теорија да коалицираме. Со ВМРО-ДПМНЕ, прво да расчистат со заостанати коруптивни дела од претходната...