9 C
Ohrid
сабота, јануари 23, 2021
Почетна Македонија Елмас се пофали со новите копачки: Лав со неговиот лик и македонското...

Елмас се пофали со новите копачки: Лав со неговиот лик и македонското знаме

Translate (Eng):[gtranslate]

Македонскиот репрезентативец Ељиф Елмас се пофали на социјалните мрежи со новите дизајни на копачките.

Едниот пар го посвети на Македонија, каде го има неговиот лик со половина глава од лав, а и знамето на нашата држава. Вториот пар, пак, и го посвети на својата екипа Наполи со натписот – „синот на Неапол“.

20-годишникот полека се наметнува кај тренерот Џенаро Гатузо, а со ваквите потези и кај навивачите, кои имаа илјадници коментари за ова видео.

РЕКЛАМА
- Реклами -