30.9 C
Ohrid
недела, август 1, 2021
Почетна Македонија Црн ден во Македонија: 8 починати, 196 позитивни, кој од нив најмладата...

Црн ден во Македонија: 8 починати, 196 позитивни, кој од нив најмладата почината пациентка е на 31-годишна возраст

Translate (Eng):[gtranslate]

Во последните 24 часа се направени 1213 тестирања, а регистрирани се 196 нови случаи на ковид-19.

Скопје 90
Куманово 17
Штип 5
Прилеп 1
Тетово 45
Струга 8
Велес 1
Битола 4
Охрид 11
Гостивар 8
Крива Паланка 1
Пехчево 2
Свети Николе 1
Ресен 2
Починати се осум пациенти, четири од Скопје, еден од Струга, еден од Охрид, еден од Гостивар и еден од Ресен.

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починаа две лица од Скопје, пациентка на возраст од 76 години, хоспитализиран пред 10 дена, пациент на возраст од 67 години, хоспитализиран пред 8 дена и пациентка од Гостивар на возраст од 31 година, на болничко лекување од 26 мај.

РЕКЛАМА
- Реклами -