23.9 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Македонија Нина ова е срам за Македонија: Мајка ми почина денес откако не...

Нина ова е срам за Македонија: Мајка ми почина денес откако не дојдоа лекари бидејќи немале возило (ФОТО)

Translate (Eng):[gtranslate]

На социјалните мрежи попладнево се шири статус преку кој се бара итно пружање на помош на жена болна од рак.

Нејзината ќерка преку статус иако побара помош од нејзините пријатели и пошироко, сепак според дел од коментарите жената за жал веќе ја загубила битката и починала.

-Итно ми треба помош: Мајка ми има рак и се гуши од болки и не може да дише. Брза Помош нема возило!!! Ве молам помагајте, сама е дома со сестра ми која е глуво лице!!!, стои во нејзиниот пост на Фејсбук.

РЕКЛАМА

 

Според многумина ова е само еден од многуте примери каде луѓе умираат додека власта брка од работа медицински кадар и нема доволно амбулантни возила додека пари се има за се и сешто во владата и министерствата.

- Реклами -