5 C
Ohrid
четврток, април 15, 2021
Почетна Македонија Спасовски- Благодариме на граѓаните што ја нормализираа состојбата со кризата со корона

Спасовски- Благодариме на граѓаните што ја нормализираа состојбата со кризата со корона

Translate (Eng):[gtranslate]

Премиерот на Северна Македонија, Оливер Спасовски преку својот профил на Фејсбук упати благодарност до сите кои се однесувале одговорно во текот на целиот изминат период.

„Благодарност и признание на сите оние граѓани коишто многу одговорно се однесуваа во целиот овој период на здравствената криза и коишто впрочем помогнаа состојбата да се нормализира.

Институциите на системот продолжуваат со такво едно функционирање коешто значи успешно справување со оваа криза, меѓутоа секој од нас мора да придонесе да имаме релаксирање на целата состојба околу кризата“, соопшти Спасовски.

РЕКЛАМА
- Реклами -