22.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија Нова аудио бомба - брат на судијка блиска до Заев бара 6...

Нова аудио бомба – брат на судијка блиска до Заев бара 6 милион евра за да се укине притворот?

Translate (Eng):[gtranslate]

Нова аудио бомба е објавена на социјалните мрежи Twitter и YouTube каде се пишува дека е гласот на адвокатот Васил Димишков, брат на судијката Весна Димишкова, која важи за многу блиска до Зоран Заев, како бара 6 милиони евра за бизнисмен да биде пуштен на слобода.

„Дајте 6 милиони еврa и ќе завршиме работа“, вели Васил Димишков.

Васил Димишков во разговорот со непознато лице вели дека ќе проба да ја намали сумата иако таа е голема.„Тие ми рекоа (наводно се мисли на Вице Заев и на Зоран Заев) ама јас треба уште еднаш да разговарам, ќе им намалам нешто, тие многу забегаа не очекував толку многу да побараат”, вели гласот на снимката.

РЕКЛАМА

Инаку, оваа аудио бомба се поклопува со сведочењето на Ана Камчева во случајот Рекет каде посочи уште тогаш дека Камчев бил рекетиран за 6 милиони евра од Димишков.

- Реклами -