10.9 C
Ohrid
недела, февруари 25, 2024
ПочетнаМакедонијаНова аудио бомба - брат на судијка блиска до Заев бара 6...

Нова аудио бомба – брат на судијка блиска до Заев бара 6 милион евра за да се укине притворот?

Нова аудио бомба е објавена на социјалните мрежи Twitter и YouTube каде се пишува дека е гласот на адвокатот Васил Димишков, брат на судијката Весна Димишкова, која важи за многу блиска до Зоран Заев, како бара 6 милиони евра за бизнисмен да биде пуштен на слобода.

„Дајте 6 милиони еврa и ќе завршиме работа“, вели Васил Димишков.

Васил Димишков во разговорот со непознато лице вели дека ќе проба да ја намали сумата иако таа е голема.„Тие ми рекоа (наводно се мисли на Вице Заев и на Зоран Заев) ама јас треба уште еднаш да разговарам, ќе им намалам нешто, тие многу забегаа не очекував толку многу да побараат”, вели гласот на снимката.

Инаку, оваа аудио бомба се поклопува со сведочењето на Ана Камчева во случајот Рекет каде посочи уште тогаш дека Камчев бил рекетиран за 6 милиони евра од Димишков.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Трамп: Црнците ме сакаат бидејќи сум дискриминиран како нив

Кандидатот за уште еден претседателски мандат во Белата куќа тврди дека неговата поддршка меѓу Афроамериканците пораснала поради неговите четири кривични случаи и за тоа...

Јована Тренчевска: Би испила кафе со Александар Македонски за да му го покажам Скопје 2014

Тренчевска: Би испила кафе со Александар Македонски за да му го покажам Скопје 2014. Претседателката на форум на жени на Социјалдемоктратскиот сојуз на Македонија, Јована...

Сите нудат кандидати, само Вевчани нуди Господин за претседател, Господин Попоски собира потписи за кандидатура

Вевчанецот Господин Попоски започна да собира потписи за кандидатура и за Супер радио и OhridPress изнесе дел и од неговите ставови и зошто се...

Смрдеа се шири од хотелите во Маврово, фекалните води одат директно во езерото

Државниот инспекторат за животна средина деновиве доби уште една пријава за загадување на околината на Мавровското Езеро. Жители на селото Маврово и сопственици на...