10.9 C
Ohrid
вторник, мај 18, 2021
Почетна Македонија Почивај во мир! Почина Атанас Ковачевски

Почивај во мир! Почина Атанас Ковачевски

Translate (Eng):[gtranslate]

Почина Атанас Ковачевски, портпарол на ЕВН, поранешен новинар и презентер.

Ковачевски и е познат на јавноста доста од неговиот новинарски ангажман. Колеги и пријатели се простуваат од него на социјалните мрежи. Веста не остави без текст, во шок и неверување.

Ковачевски имаше 50 години.

РЕКЛАМА
- Реклами -