21 C
Ohrid
понеделник, мај 17, 2021
Почетна Македонија Вело Марковски крај себе има двојно помлада сопруга, поранешна мисица, која има...

Вело Марковски крај себе има двојно помлада сопруга, поранешна мисица, која има учествувано во доста Македонски спотови.

Translate (Eng):[gtranslate]

Инфектологот Вело Марковски со своите препораки околу пандемијата на коронавирусот.стана познат на македонската јавност. Тој за кратко време ги собра симпатиите и стана еден од омилените инфектиолози во Македонија

Но, она што го прави исто така интересен докторот Марковски е неговиот приватен живот.

Имено, тој е во брак со доста помладата Евгенија Николовска Марковска, поранешна учесничка во модното студио Шанел во кое има освоено и доста титули за убавица. Младата убавица Евгенија и професороот нивната љубов ја крунисаа со брак во кој сега имаат и син. Сопругата на нашиот најдобар инфектолог професор-доктор Маркоски пред неколку години беше доста популарна во медиумите. Евгенија  има учествувано во многу Македонски спотови за песната насловена како Сама си го бара” од Пука Козметика, исто така се има појавувано и во фолк спотови и видеозаписи за песната ”Пајтон Лено да ти купам” испеана од Иван Рдески кој  живее и работи во Австралија. После бракот со докторот Маркоски Евгенија се повлекува од моделството и од медиумите. Вело и Евгенија се вистински доказ дека љубовта навистина постои, а годините се само бројка.

РЕКЛАМА

RadioMK | Музички портал

Инаку, познатиот доктор е поранешен сопруг на пратеничката Ѓулистана Марковска.

- Реклами -