25.9 C
Ohrid
четврток, јуни 24, 2021
Почетна Свет Вознемерувачко Видео: Емисијата „Без лаги“ донела одлука да се покаже смртта на...

Вознемерувачко Видео: Емисијата „Без лаги“ донела одлука да се покаже смртта на пациент од коронавирус во болница во Санта Круз

Translate (Eng):[gtranslate]

Емисијата „Без лаги“ донела одлука да се покаже смртта на пациент од коронавирус во болница во Санта Круз со цел да се влијае на владата која ги запоставила здравствените служби.

Емисијата се емитува навечер во регион каде има околу 60 проценти од 21.000 пациенти во Боливија и околу половина од 679 мртви, пренесува „Daily Mail“.

Телевизијата во Боливија ги покажа последните 30 минути од животот на пациентот додека лекарите се обидуваат да го оживеат.

РЕКЛАМА
- Реклами -