25.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Свет (Видео) На една од плажите во Дубровник ''Копокабана'' се појави ајкула, капачите...

(Видео) На една од плажите во Дубровник ”Копокабана” се појави ајкула, капачите бегаат од страв !!!!!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Денес се појави ајкула во морето во близина на плажата Дубровник „Копакабана“, а пливачите побегнаа од страв.

На снимките се гледаат перки кои излегуваат од морето, а се верува дека е мала сина ајкула, вид кој ретко ги напаѓа луѓето.

Поради општата паника, реагираше и полицијата.

РЕКЛАМА

Тие ги замолија сите присутни да излезат од морето.

- Реклами -