22.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија Ахмети им се потсмева на Заев и Мицковски и итро чека да...

Ахмети им се потсмева на Заев и Мицковски и итро чека да се испокараат па да му седнат во скут за гласови

Translate (Eng):[gtranslate]

Ви интервјуто на Филип Петровски со Васко Ефтов во емисијата Во Центар запрашан за последните желби на ДУИ за премиер албанец, Петровски рече дека Ахмети се потсмева на неспособните лидери на македонците и итро чека да се испокараат па да дојдат да го молат за гласови . Во замена тој ќе им бара претседател албанец  а овие сакаат неќат желни за власт ќе прифатат се. Петровски рече дека идејата на Ахмети е да направи апартхејд по примерот на јужна Африка каде режимот на малцинството го контролира мнозинството. ДУИ се едноставно терористи преоблечени во костими изјави Петровски

 

РЕКЛАМА

 

- Реклами -