15 C
Ohrid
петок, мај 7, 2021
Почетна Македонија Заев: Мицковски се претставува како месија, тешко нас, ако земјава му ја...

Заев: Мицковски се претставува како месија, тешко нас, ако земјава му ја оставиме тој да ја води..

Translate (Eng):[gtranslate]

Тешко нас, ако замјава и нејзината обнова му ја оставиме на Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ. Тој се претставува како Месија, како Супермен, као Бетмен и ветува дека ќе ја обнови земјата, рече претседателот на СДСМ Зоран Заев, вечерва на граѓанската трибина на коалицијата „Можеме“ во општина Центар.

Тој, како што рече, верува дека Центарци ќе знаат како да реагираат и да го дадат својот глас, бидејќи и тој се учел од Центар и неговата борба за слобода.

– Слободата живее и денеска, иако во услови на пандемија со маски на лице, јас сум убеден на огромен процент на излезеност на нашите граѓани, затоа што имаме задача да ги воспоставиме повторно функционални нашите институции за да можеме да го продолжиме ова слободарско живеење со огромна поддршка од демократскиот све – изјави Заев.

РЕКЛАМА

Имаме задача на 15 јули да останеме на вистински пат, рече Заев и затоа очекувам трендот на вистинските вредности да продолжи.

- Реклами -