21 C
Ohrid
понеделник, мај 17, 2021
Почетна Македонија Љупчо Николовски: Срцево ми е полно кога ќе видам се што имаме...

Љупчо Николовски: Срцево ми е полно кога ќе видам се што имаме сработено само за три години.

Translate (Eng):[gtranslate]

Ова е патот Крупиште-Пробиштип.
Душата ми се полни кога гледам како се гради и се развива регионот.

Со овој проект, жителите на Пробиштип ги поврзуваме со Штип, со Кочани, со граничниот премин со Бугарија, кај Делчево, но и со експресниот пат преку Штип со Скопје . Вака се развива економијата, со поврзување на луѓето и стопанството. Ова го правиме за сите нас и за нашите деца и внуци.

Се гордеам со овие вредни луѓе кои работат неуморно на високите температури! Им симнувам капа.

РЕКЛАМА

Се поздравивме и поразговаравме. Се потсетивме како изгледаше истокот во минатото и каква трансформација доживува сега.

Да сте живи и здрави и ви благодарам што ме удостоивте со вашето внимание.

- Реклами -