18 C
Ohrid
петок, мај 7, 2021
Почетна Македонија Заев- Во СДСМ имаме пратеници и министри албанци немаме проблем премиерот да...

Заев- Во СДСМ имаме пратеници и министри албанци немаме проблем премиерот да биде Албанец -само не од ДУИ

Translate (Eng):[gtranslate]

Зоран Заев на својот Фејсбук профил објави статус во кој пишува дека тој и СДСМ имаат многу албанци во нивните редови и немаат проблем Македонија да добие албанец за премиер на крај граѓаните ќе одлучат. Не сакаат премиерот да биде од ДУИ затоа што наместо европа и економски развој ДУИ не нуди ништо друго освен  национализам. На ДУИ им треба четири години да одат во опозиција и да се реформираат.

 

РЕКЛАМА
- Реклами -