16.9 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија Хераклеа-Битола: Нашиот симбол со 16-кракото сонце е стар повеќе од 2.500 години.

Хераклеа-Битола: Нашиот симбол со 16-кракото сонце е стар повеќе од 2.500 години.

Translate (Eng):[gtranslate]

„ Македонија ….2500 години…ова е Хераклеа…кое знаеме е тоа? …пак ке пишам 2500 години е стар овој симбол од камчиња 16 крако сонце…2500 години…ЗАР КЕ ДОЗВОЛИМЕ ДА ГЛАСАМЕ НА ЛИВЧЕ ЗА некоја си СЕВЕРНА… ако гласате ке ја забетонирате Северна…а пак исти играчи на власт..РАЗМИСЛЕТЕ “ – споделуваат македонците на фејсбук.

#Сонцето е симбол на #Македонија и #Македонците повеќе од 2.500 години! Затоа наша должност е да го градиме и негуваме култот кон сонцето. Тоа е нашиот штит од сите.

РЕКЛАМА
- Реклами -