16.9 C
Ohrid
сабота, јуни 19, 2021
Почетна Македонија Мицковски повикан на распит во полиција- не се појавил

Мицковски повикан на распит во полиција- не се појавил

Translate (Eng):[gtranslate]

Лидерот на ВМРО – ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска не се појавил на информативен разговор во Полициската станица Центар.

Во полициската станица дошол неговиот правен застапник, информираа за МИА од МВР.

Инаку, на Мицкоски од страна на МВР му била врачена покана да се јави на информативен разговор во ПС Центар денеска во 10 часот во врска со настанот во угостителскиот објект во Дебар Маало во Скопје.

РЕКЛАМА

- Реклами -