10.9 C
Ohrid
понеделник, октомври 18, 2021
Почетна Здравје и убавина Видео сведоштво: Спасена нога на прилепчанец во “Жан Митрев Клиник”

Видео сведоштво: Спасена нога на прилепчанец во “Жан Митрев Клиник”

Translate (Eng):[gtranslate]

Спасена ногата на нашиот сограѓанин Тони Андоноски од Прилеп, по неуспешно направената ампутација на дел од стапалото во друга болница. Направиле многу лоша ампутација во Прилеп меѓутоа местото му се инфицирало до тој степен што дошло повторна ре-ампутација. Во последен момент ногата била спасена. Тони изрази огромна благодарност на клиниката Жан Митрев

Во продолжение неговото сведоштво.

 

РЕКЛАМА

blob:https://www.facebook.com/fd4c01c6-a2e7-4102-9b5f-543cc51cae30