21 C
Ohrid
петок, мај 7, 2021
Почетна Македонија (Видео) Евроамбасадорот Жбогар јас сум крајно изненаден од фактот дека кандидатот за...

(Видео) Евроамбасадорот Жбогар јас сум крајно изненаден од фактот дека кандидатот за пртеник Александар Николовски поседува дивоградби во Охрид.

Translate (Eng):[gtranslate]

Евро амбасадорот Самоил Жбогар денес од новинар на Охридскај , дозна дека и носителот на листа во 3-та изборна единица од ВМРО ДПМНЕ ,Александар Николовски, поседува дивоизграден објект на самата обала на Охридското Езеро!

На прашање на Редакцијата Охридскај:Што би се случило во вашата Словенија , доколку ностиел на листа на политичка партија ,поседува дивоградба веќе неколку години и дали такво лице би можело да учествува во изборен процес?Се работи конкретно за лицето Александар Николовски , кое лице на 150 метра од овде поседува нелегално изградени објекти?

Целиот одговор на господинот Жбогар ,може да го проследите во приложениот видео материјал:

РЕКЛАМА

ohridsky

- Реклами -