19.9 C
Ohrid
понеделник, септември 20, 2021
Почетна Македонија Накова уапсена на базен - требало да биде во самоизолација

Накова уапсена на базен – требало да биде во самоизолација

Translate (Eng):[gtranslate]

Поранешната манекенка Александра Накова-Гајдаџиев вчера попладне била уапсена на базен во Гевгелија бидејќи не го почитувала решението за самоизолација, потврдија од МВР во денешниот полициски билтен.

По апсењето таа е спроведена во државен карантин, а за настанот е известен и јавен обвинител.

По комплетирање на случајот, против поранешната манекенка ќе биде изготвен поднесок за сторено кривично дело казниво по членовите 205 и 206 од Кривичниот

РЕКЛАМА
- Реклами -