11.2 C
Ohrid
понеделник, мај 10, 2021
Почетна Свет Британците ги исфрлија заштитните маски и не ги почитуваат повеќе препораките од...

Британците ги исфрлија заштитните маски и не ги почитуваат повеќе препораките од СЗО . (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Британците ја прославија “супер саботата” – четири месеци по затворањето на пабовите и рестораните.

Улиците на Лондон беа преполни со луѓе кои ги пиеја првите кригли со точено пиво по 4 месеци. По конзумирање на големи количини на пиво, како што пренесува Дејли Меил, Британците прекинале да ги почитуваат мерките за социјална дистанца.

РЕКЛАМА
- Реклами -