23.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија Ретки се ваквите -Помагал при гаснењето на куќата на комшијата во...

Ретки се ваквите -Помагал при гаснењето на куќата на комшијата во Делчево а потоа му ја реновирале со другарите

Translate (Eng):[gtranslate]

“Куќата која што настрада од пожар на наши сограѓани на 09.05.2020 година што јас лично учествував во гаснењето и ветив дека ќе биде комплетно реновирана, тоа се случи и веќе е со нови плафони и ѕидови модерно опремена благодарение на мојата вредна екипа Станче Темелков и Иван Пешовски“ напиша Лоренцо на својот Фејсбук профил.

Лоренцо Трајановски прек пост на својот Фејсбук профил информираше дека куќата на негови сограѓани која целосно изгоре во мај, веќе комплетно е реновирана.

 

РЕКЛАМА

- Реклами -