19.4 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаСакале жив да го запалат командирот на прилепската полициска станица со молотов...

Сакале жив да го запалат командирот на прилепската полициска станица со молотов коктел

Молотов коктел бил фрлен утрово околу 3:15 часот врз семејната куќа на командирот на Полициската станица во Прилеп, Кире Спиркоски, која се наоѓа на улицата „Киро Крстески-Платник“ бр.37. Непознатите сторители го фрлиле стакленото шише со запаллива течност на вториот кат од куќата. За среќа наместо да се скрши прозорецот, шишето најверојато се одбило или од стаклото и од ПВЦ дограмата по што паднало во дворот каде избувнал оган.

Ударот со шишето врз прозорецот и пожарот прв го забележал синот на Спиркоски, кој во тој момент се наоѓал во својата соба кон која бил и фрлен молотовиот коктел. Веднаш ги разбудил своите родители кои истрчале во дворот и заедно со соседите го изгаснале огнот.

Случајот Спиркоски веднаш го пријавил во полиција. На местото на настанот излегла екипа на крим техника, која подигнала материјали и ги дала на понатамошно вештачење.

Командирот Спиркоски на ПС Прилеп денеска не сакаше да зборува пред камерите за овој настан, само кусо изјави дека засега не се сомнева во никого и не знае зошто некој би можел да направи ваков грозоморен чин.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...

Отровна змија касна турист во Охрид- Во болницата немало противотров

Турист од Холандија бил каснат од отровна змија во Охрид, но поради недостиг на серум во охридската болница, бил транспортиран со санитетско возило до...