18.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Ахмети во Албанија се жалаше дека Заев пиел пред состанок па се...

Ахмети во Албанија се жалаше дека Заев пиел пред состанок па се каел-Заев му одговори јас никогаш не пијам алкохола камоли пред состанок

Translate (Eng):[gtranslate]

„Човекот промашил, не пијам алхохол“, рече Заев за ТВ21 по изјавата на Ахмети дека пред митинг Заев пиел по 2-3 чаши ракија, а потоа се каел

Лидерот на СДСМ, на прашање на ТВ21 како ја коментира изјавата на неговиот досегашен коалиционен партнер, Али Ахмети дека пиел ракија пред митинг, а потоа се каел за кажаното тој вели:

„Ако некој не пие алкохол, Зоран Заев е тоа. А, ја погоди работата човекот. промашил комплетно. Значи Зоран Заев може со македонско вино, домaшна ракија да наздрави, ама под дејство на алкохол не сум бил никогаш пијан во животот“, рече Заев.

РЕКЛАМА

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети синоќа во гостување на телвизијата Сири во Албанија рече дека, Заев пред митинг пиел неколку чашки ракија, а потоа се каел за тоа што ќе го кажел на митингот.

- Реклами -