10.9 C
Ohrid
понеделник, октомври 18, 2021
Почетна Свет Протести во Србија: Само што завршија изборите Вучиќ повторно воведува полициски час...

Протести во Србија: Само што завршија изборите Вучиќ повторно воведува полициски час и карантин.

Translate (Eng):[gtranslate]

Цунами од народ во Србија, граѓаните се спротиставија на одлуките од владата за повторно да има полициски час и карантин. Како што кажуваат и сами како пред избори немаше полициски час и никакви рестрикции а сега наеднаш не затвораат сите по дома….

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави дека ситуацијата во Србија, а особено во Белград е алармантна, па затоа од овој викенд повторно ќе воведе полициски час.

Полицискиот час за жителите на Белград ќе започне во петок во 18 часот и ќе трае до понеделник до 5 часот наутро.

РЕКЛАМА

Тој изјави дека би сакал полицискиот час да важи за цела Србија, но за тоа ќе одлучат на состанокот на Кризниот штаб.

Вучиќ упати апел до сите граѓани да ги почитуваат мерките, да го чуваат здравствениот систем, а особено постарите и луѓето со прекумерна тежина.

Погледнете за што станува збор:

Posted by Tanja Jovic on Вторник, 07 јули 2020