12.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Тачи се закани со војна ако во идната влада нема Албанци

Тачи се закани со војна ако во идната влада нема Албанци

Translate (Eng):[gtranslate]

Влада без Албанци не може да има, таков потег може да доведе само до војна, изјави лидерот на ДПА – Мендух Тачи, во интервју во емисијата „Изборни дебати“, пренесува „ТВ21“.

Тачи го обвини лидерот на ДУИ дека е манипулатор кој провоцира одредена ситуација:

Али Ахмети вели дека се партија за интеграција, а 20 години наназад е националистичка партија. Тој е прав манипулатор кој провоцира одредена ситуација“, рече Тачи.

РЕКЛАМА

република

- Реклами -