30.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија Во општина Дебрца се гради како никогаш досега: Се гради резервоар за...

Во општина Дебрца се гради како никогаш досега: Се гради резервоар за водоснабдување на селата Издеглавје и Слатински Чифлик

Translate (Eng):[gtranslate]

Градоначалникот на Општина Дебрца, Зоран Ногачески, вчера го посети градилиштето во село Издеглавје, каде се гради резервоар за водоснабдување на селата Издеглавје и Слатински Чифлик.

Градежните работи се одвиваат според План-от.

Вкупната вредност на проектот изнесува 5.072.301 денари, од кои 3.902.260,00 денари се обезбедени од Министерството за транспорт и врски, преку проектот “Водоснабдување и одведување на отпадни води” , финансиран согласно Договорот за заем од Европската Инвестициона банка, а 1.170.041,00 денари ќе се обезбедат од Буџетот на општината.

РЕКЛАМА

Со реализацијата на проектот го решаваме деценискиот проблем и обезбедуваме квалитетно водоснабдување на селата Издеглавје и Слатински Чифлик.

Градиме по План-от!

- Реклами -