22.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија Шекеринска призна дека била на гости кај Боки 13 во друштво со...

Шекеринска призна дека била на гости кај Боки 13 во друштво со Катица Јанева

Translate (Eng):[gtranslate]

Да, тоа беше средба на која зборевме за една тема која беше многу актуелна во тој период. А тоа беше, зошто не може да се донесе Законот за јавно обвинителство. Јас сум била во друштво на сопственик на телевизија, но сум била и со многу други сопственици на телевизии, рече Радмила Шекеринска вечерва во „Само вистина на Канал 5 во врска со снимката што се појави деновиве, а за која се тврдеше дека министерката заедно со осудените Катица Јанева, поранешна шефица на СЈО и Боки 13 седи во домот на Јовановски кој доби девет години затвор поради рекет.

Снимката, според Шекеринска, е пред случајот „Рекет“ да излезе во јавноста.

РЕКЛАМА
- Реклами -