23.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија Ахмети: Барам од Албанците да ми го дадат мечот па да ви...

Ахмети: Барам од Албанците да ми го дадат мечот па да ви покажам како ќе функционира Северна Македонија.

Translate (Eng):[gtranslate]

Ахмети, вчера во Скопје побара од младите Албанци да му го дадат мечот на 15 јули и да се види како неговите раце функционираат.

„Жалам зошто моите колеги Македонци се однесуваат со ваква паника, зошто не излегуваат на дебата, зошто не се соочуваат со Насер Зибери. Со Насер Зибери не се соочуваат заради тоа што им фали знаењето на Насер Зибери. Насер Зибери на соочување оди на природен начин, не со тендеција. Тој оди да ги брани интересите. Од овде барам од младите Албанци, од мисионерите Албанците на 15 јули да ми го дадат мечот и ќе видите како ќе ги ставам во функција моите раце, рече Ахмети.

РЕКЛАМА
- Реклами -