22.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаМакедонијаСе остранува бетонската база во сосптвеност на советникот Нефи Усеини (Фото)

Се остранува бетонската база во сосптвеност на советникот Нефи Усеини (Фото)

Тивко и далеку од очите на јавноста денес започна демонтирањето на Бетонската База во сосптвеност на советникот од редовите на ДУИ Нефи Усеини.

Со специјални подвижни дизалици се демонтираат и сотрануваат силосите од бетонската база.Присуство на припадници на МВР нема , поточно не се видливи.Од она што го дознава редакцијата Охридскај советникот од редовите на ДУИ Нефи Усеини ,самостојно пристапил кон остранување на бетоснаката база.

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...

Директор д-р Асен Шајн ја предаде должоста на новиот В.Д. Директор д-р Горан Маркоски, со желби за понатамошен успех и континуитет во работата.

Примопредавање на функцијата директор на ЈЗУ Општа болница Охрид Денеска во просториите на административната зграда при ЈЗУ Општа болница Охрид, во пријатна работна...