3.1 C
Ohrid
вторник, јануари 18, 2022
Почетна Македонија Нова „бомба“ за Заев, се споменува адвокатот Димишков и сума од 6...

Нова „бомба“ за Заев, се споменува адвокатот Димишков и сума од 6 милиони евра

Translate (Eng):[gtranslate]

Нова аудио снимка во времетраење од 12 секунди беше објавена на интернет, поточно на нов „Јутјуб“ каналот наречен „Зоки рекетарот“.

Во кратката снимка се слуша како Заев го споменува адвокатот Васил Димишков, чиј глас се слушаше во една друга „бомба“ објавена пред десетина дена, кога тој зборува со Зоран Милески – Кичеес за ослободување на Орце Камчев од притвор.

-Во еден период се појави овој Васко, на Димишкова брат. Совет ми даде, што да праваам бара пари… значи он ќе рече 6 милиони евра… – вели тој во кусата снимка.

РЕКЛАМА