22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаНова „бомба“ за Заев, се споменува адвокатот Димишков и сума од 6...

Нова „бомба“ за Заев, се споменува адвокатот Димишков и сума од 6 милиони евра

Нова аудио снимка во времетраење од 12 секунди беше објавена на интернет, поточно на нов „Јутјуб“ каналот наречен „Зоки рекетарот“.

Во кратката снимка се слуша како Заев го споменува адвокатот Васил Димишков, чиј глас се слушаше во една друга „бомба“ објавена пред десетина дена, кога тој зборува со Зоран Милески – Кичеес за ослободување на Орце Камчев од притвор.

-Во еден период се појави овој Васко, на Димишкова брат. Совет ми даде, што да праваам бара пари… значи он ќе рече 6 милиони евра… – вели тој во кусата снимка.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Седумте лица кои упаднаа во М-НАВ осудени условно: Немало докази дека била загрозена безбедноста

Основниот кривичен суд Скопје денеска донесе пресуди врз основа на предлог-спогодби со седум лица обвинети како соизвршители на кривично дело – Спречување на службено...

Презентирано првото албанско оклопно возило “ШОТА”

Албанската компанија „Тимак“ го комплетираше првото албанско оклопно возило, кое ќе биде претставено на изложбата за одбрана и безбедност „Еуросатори“ во Париз. Во претставувањето на...

Груевски распали по Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси

МАКЕДОНИЈА Груевски за Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси Автор: Деск 4NEWS.MK 14/06/2024 11:31 Во...

По 100 и 200 евра од општина Бутел за најдобрите основци

Под мотото „По правилниот пат чекорам” општина Бутел ја продолжува традицијата која ја започнаа минатите години и доделија парични ваучери на најдобрите ученици...