26.9 C
Ohrid
сабота, јули 24, 2021
Почетна Македонија Судијата Панчевски ќе биде баран со потерница !!!!

Судијата Панчевски ќе биде баран со потерница !!!!

Translate (Eng):[gtranslate]

СВР Скопје го известило СВР Велес, дека Владимир Панчевски не го пронашле за да го однесат во 30 дневен притвор. Сега полицискиот оддел во Велес треба да го извести тамошниот суд, кој треба да распише потерница по поранешниот претседател на Кривичниот суд, јави Алсат.

На Панчевски му се суди во велешкиот суд за манипулации со електронскиот АКМИС систем додека беше шеф на скопскиот Кривичен суд.

Досега имаше девет закажани рочишта, но Панчевски не се појави на ниту едно.

РЕКЛАМА
- Реклами -