26.9 C
Ohrid
недела, јули 21, 2024
ПочетнаМакедонијаДуи прогласи победа, се слави со пукање на огнено оружје !!!!

Дуи прогласи победа, се слави со пукање на огнено оружје !!!!

Портпаролот на ДУИ Бујар Османи предмалку изјави дека по 50 отсто обработени податоци ДУИ води убедливо во Тетово, Чаир, Сарај, Дебар, Кичево…

-Убедлива победа на ДУИ почнувајќи од Тетово со голема разлика и тоа на сите гласачки места. Победа во Сарај, Кичево, Теарце, Битола, Преспа, Сопшиште и каде се уште не – изјави на прес конференција Османи.

Паралелно со тоа, градоначалникот на Чаир од редовите на ДУИ Висар Ганиу на фејсбук сподели видео од славјето на интегративците во оваа општина, на кое се слушаат и рафали од огнено оружје.

фокус

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Во Шутка недостигале 13 затвореници, 12 се вратиле, еден никаде го нема

При вонредна контрола на затворот Шукта на инспектори на Управата за санкции утврдени се низа нерегуларности. Од Управата за Телма велат дека дури 13...

Амбасадорот на Република Турција (Турк Фатих Улусој, во прва официјална посета на Општина Охрид.

Амбасадорот на Република Турција (Туркије), Фатих Улусој, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Графоначалникот Пецаков на средбата со Н.Е. разговараше за можностите...

Ангелов им додели благодарници на странските пилоти кои помагаат во гаснењето на пожарите

Синоќа (петок, 19.07.2024), на храбрите пилоти од Романија, Словенија, Хрватска, Србија и Црна Гора, кои ни помагаат во справување со огнената стихија, во знак...

Таравари го именува доктор Горан Маркоски за нов дирекор на Општата болница во Охрид.

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари изминатите неколку дена именуваше нови в.д. директори во следните јавни здравствени установи: – Клиничка болница Битола, Ненси Лозанче – Институт...