21.9 C
Ohrid
недела, јуни 20, 2021
Почетна Македонија Излезноста никогаш не била поголема, до 13 часот гласале 446,438 граѓани.

Излезноста никогаш не била поголема, до 13 часот гласале 446,438 граѓани.

Translate (Eng):[gtranslate]

Излезноста до 13 часот е 24,61%, или досега гласале 446,438 граѓани, се наведува на веб сајтот на Државната изборна комисија (ДИК).

По изборни едиици:

ИЕ 1 гласале 27,09%,

РЕКЛАМА

ИЕ 2 – 21,64%,

ИЕ 3 – 29,57%

ИЕ 4 – 28,18%

ИЕ 5 – 23,69 %

ИЕ 6 – 16,24%

Во ИЕ 1, предничат Аеродром со е 30,15%, и Карпош 31,25%.

- Реклами -