13.9 C
Ohrid
сабота, септември 18, 2021
Почетна Македонија Ахмети- Мала Речица ќе стане Голема- ќе има големи преговори, сите...

Ахмети- Мала Речица ќе стане Голема- ќе има големи преговори, сите светски телевизии и цело ОН ќе дојде да не моли

Translate (Eng):[gtranslate]

Пред изборите лидерот на ДУИ Али Ахмети гостуваше на изборните дебати во ТВ21. Тој прашан од нашата телевизија што ќе се случи доколку СДСМ или ВМРО-ДПМНЕ победат на изборите, и не прифатат Насер Зибери да биде премиер.

Ахмети на тоа коментираше:

„Ќе има големи преговори. Ќе има големи преговарачки маси, Мала Речица ќе стане најпознатото место во регионот. Онака како што се случи пред 4 години, како да е организација на ОН“, рече Ахмети.

РЕКЛАМА

 

blob:https://www.facebook.com/42101a4a-fd6e-493d-9b34-0c6f84daa44d

- Реклами -