30.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија Новиот софтвер на ДИК направил хаос: Преку 80.000 гласови се погрешно распоредени

Новиот софтвер на ДИК направил хаос: Преку 80.000 гласови се погрешно распоредени

Translate (Eng):[gtranslate]

Новиот софтвер на ДИК направил вистински хаос со резултатите од гласањето, па хаосот е толкав што преку 80.000 гласови се погрешно распоредени, објави „Канал 5“ повикувајќи се на извор од ДИК.

Дека нешто не е во ред покажува и графиката од ДИК, според која во Ново Село, Струмичко победила коалицијата на Алијанса на Aлбанците и Алтернатива, а пред ДУИ.

РЕКЛАМА
- Реклами -