13.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 14, 2021
Почетна Македонија Апасиев вели дека не добил повик од обвинителството, и најавува контра тужби.

Апасиев вели дека не добил повик од обвинителството, и најавува контра тужби.

Translate (Eng):[gtranslate]

Никој не ме повикал нигде“, пишува претседателот на Левица и иден пратеник во новиот парламентарен состав, Димитар Апасиев, за веста дека е повикан во обвинителството за неговите статуси.

„Ја у политика сум нов, али у право сум ПРОФЕСОР. Немој мене со овие куршуми. Никој не ме повикал нигде. Ако ме повика, ќе идам со задоволство и пак ќе ги победиме“,

напиша Апасиев споделувајќи ја веста.

РЕКЛАМА
- Реклами -