21.9 C
Ohrid
недела, јуни 20, 2021
Почетна Македонија Чудни се законите во Македонија: Во Струмица се одржуваат концерти без држење...

Чудни се законите во Македонија: Во Струмица се одржуваат концерти без држење растојание, а во автомобил треба да носите заштитна маска доколку не сте од исто семејство, исто така свадбте се забранети а концертите Не.. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Очигледно законите во Македонија се несфатливи, свадби не смее да се прават а концерти со стотици луѓе смее, без разлика дали се работи за затворен објект или на отворено кога нема доволно растојание и никаква соодветна заштита. Доколку патувате со автомобил а имате патници кои не се од исто семејство треба да носите маска, а на концертите не мора, во автомобил носиш маска а на кафе седите со истата особа исто така без маска, со 5 заболени од корона не затвораа со недели дома сега со 240 заболени дневно пробуваат да се врати се во нормала.Нема достапен опис

Доколку дозволени се забави и концерти редно е да се дозволат и свадбите и очигледно ние за џабе ги носиме маските преку ден кога во вечерните часови се случуваат ”чуда”.

 

Ако не бара некој кај ЃОКО ЈОВИЌ сме 😎🍾🍺😎🍾🍺😎🍾🍺😎🍾🍺🍾🍺

Posted by Miroslav Pavlovski on Сабота, 18 јули 2020

РЕКЛАМА

Ако не бара некој кај ЃОКО ЈОВИЌ сме 😎🍾🍺😎🍾🍺😎🍾🍺😎🍾🍺🍾🍺

Gepostet von Miroslav Pavlovski am Samstag, 18. Juli 2020

- Реклами -