16.9 C
Ohrid
сабота, јуни 19, 2021
Почетна Македонија Мајка трага по малолетните ќерки кои исчезнале од село Инџиково..

Мајка трага по малолетните ќерки кои исчезнале од село Инџиково..

Translate (Eng):[gtranslate]

Во СВР Скопје, Х.А.(37) од Скопје, вчера пријавила дека на 17 јули во 19 часот од семејниот дом во селото Инџиково се оддалечиле нејзините ќерки А.А.(15) и А.А.(13).

По кажување на пријавителката, тие можеби престојувале во селото Арачиново. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата, соопшти полицијата.

РЕКЛАМА
- Реклами -