27.9 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Свет Тамара и одговори на Дуа Липа на новите провокации со знамето на...

Тамара и одговори на Дуа Липа на новите провокации со знамето на голема Албанија (ФОТО)

Translate (Eng):[gtranslate]

Пејачката со албанско потекло Дуа Липа продолжи со провокациите на својот Инстаграм профил при што освен многу луѓе од Балканот, помеѓу кои и познати ѕвезди, реагираше и српската инфлуенсерка Тамара Калиниќ.

Дуа Липа објави фотографија со знамето на голема Албанија, кое беше на дронот. На таква глетка присуствуваа и фудбалери и публика на натпреварот помеѓу репрезентациите на Србија и Албанија во Белград, 2014 година.

Нејзината скандалозна објава предизвика лавина негативни коментари, а помеѓу нив беше и оној на Тамара Калиниќ.

РЕКЛАМА

-Ова е толку непотребно на профил кој требаше да биде поврзан со музика – гласеше нејзиниот коментар.

Погледнете ја фотографијата која ја објави Дуа Липа во продолжение и дознајте за што всушност се работи:

 

View this post on Instagram

 

au•toch•tho•nous adjective (of an inhabitant of a place) indigenous rather than descended from migrants or colonists

A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on

- Реклами -