30.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија Венко Филипче: Јас ќе се погрижам за 11 годишното детенце уште вечерва,...

Венко Филипче: Јас ќе се погрижам за 11 годишното детенце уште вечерва, нема да дозволам да му се случи нешто !!

Translate (Eng):[gtranslate]

 

Уште еднаш министерот Венко Филипче ја покажа својата големина, човекот со срце како планина. Додека институциите ја префрлаа топката кој да го згрижи детето и зошто да го згрижи, оваа информација пристигна до министерот Венко кој веднаш побара да се испрати амбулантно возило од Охрид за Скопје, со кое ќе биде одведено 11 годишното детенце во Универзитетска клиника за детски болести- Мајка Тереза.

Филипче вети дека детенцето ќе биде прегледано и ќе даде се од себе да биде спасено па потоа ќе биде згрижено во мал групен дом, каде што ќе продолжи да си ја прима својата терапија.

РЕКЛАМА


После објавата на Шило Магазин и на другите веб портали полицијата соопшти дека во дом во Охрид било најдено 11-годишно дете оставено напуштено од мајката, и згрижено од лицето Игор Блажески, кој исто така побара помош преку социјалните мрежи некој да му помогне околу пронајденото 11-годишно детенце.

39-годишната мајка која го оставила синот без никаква храна и надзор се уште се трага, а охридската полиција најави дека ќе и биде поднесена соодветна пријава. Мајката исто така имала здравствени проблеми односно ментални нарушувања,

- Реклами -