23.3 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Претседателот Пендаровски пресреќен: Денес се возев со најбрзиот супер спортски автомобил на...

Претседателот Пендаровски пресреќен: Денес се возев со најбрзиот супер спортски автомобил на електричен погон, моделот #Nevera

Translate (Eng):[gtranslate]

Имав чест по вечерата кај претседателот Милановиќ, со еден од гостите, Мате Римац, основачот на Rimac Automobili, да свртиме круг со најбрзиот супер спортски автомобил на електричен погон, моделот #Nevera, сподели претседателот Стево Пендаровски, кој е во посета на Хрватска.

Тој му посака деловен успех на Римац со најновата аквизиција на еден од најпознатите светски брендови.

РЕКЛАМА
- Реклами -