16.9 C
Ohrid
вторник, мај 28, 2024
ПочетнаСветКучиња трагачи во дворот на убиецот на Данка – го бараат телото...

Кучиња трагачи во дворот на убиецот на Данка – го бараат телото на девојчето

Таткото на Срѓан Јанковиќ, осомничен за убиството на девојчето Данка Илиќ, ја однел жандармеријата кај селото Лука, каде се сомневаат дека телото би можело да биде фрлено.

Набрзо пристигнале и кучиња трагачи за да помогнат во пронаоѓањето на телото на малата Данка Илиќ.
Местото е ненаселено, а на терен се и голем број припадници на жандармеријата.

Во таа прилика бил раскопан дворот на убиецот за да се утврди дали таму се наоѓа телото на Данка.

Срѓан Јанковиќ од село Лука и Дејан Драгијевиќ од село Злот се осомничени за убиството на Данка Илиќ (2) по која се траггаше десет дена!

Тие двајцата на 26 март, според сопственото признание, ја убиле малата Данка.

Прво ја удриле со автомобил, а потоа нејзиното тело го фрлиле.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силјановска Давкова: На венецот сакав да пишува РС Македонија, но немаше место

Претседателката Гордана Силјановска Давкова објасни зошто на венецот што го положи на гробот на сесловенските просветители, браќата Кирил и Методија во Рим, не го...

Змија во мензата во студентскиот дом „Стив Наумов“

Директорот на Државниот студентски дом Скопје (ДСД Скопје), Виктор Велевски за Мета.мк потврди дека змијата влегла во студентската менза и дека институцијата е запознаена...

Гром удрил во авионот на македонските одбојкари

Враќањето на македонските одбојкари кои учествуваа на турнир од Европската златна лига во Белгија е пролонгирано, бидејќи вчера гром удрил во авионот за време...

Арбен Таравари ќе биде министер за здравство

Актуелниот градоначалник на општина Гостивар Арбен Таравари ќе биде идниот министер за здравство во Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, дознава ТВ21. Таравари, воедно беше и претседателски...