20.9 C
Ohrid
сабота, јуни 19, 2021
Почетна Македонија Изборите завршија сега на никој не му се брза: Зоран Заев одмара...

Изборите завршија сега на никој не му се брза: Зоран Заев одмара во преспанското село Љубојно, а на масата од ”пиле млеко”

Translate (Eng):[gtranslate]

Лидерот на владејачката партија СДСМ, Зоран Заев откри каде и со кого одмара после напорната победничка изборна кампања за предвремените парламентарни избори.

– Дома си е дома, дома е и во Љубојно во Преспа. Медот е од Бујар, баклавата ја правеше мајка му на Линдим, а рибата ја спреми тетка Лилјана, мајката на Васко. Голема благодарност за гостопримството и одличната храна и до Борјан и до градоначалникот Живко. Цело е кога има сѐ- напиша лидерот на СДСМ.

РЕКЛАМА

Тој по изборите замина на одмор со најава дека преговорите за составување на новата влада ќе ги почне по Илинден.

- Реклами -