12.5 C
Ohrid
петок, мај 7, 2021
Почетна Македонија Србите распалија по Стојанче Ангелов: Се бореше против Албанците а сега ја...

Србите распалија по Стојанче Ангелов: Се бореше против Албанците а сега ја брани Дуа Липа за знамето на „Голема Албанија“

Translate (Eng):[gtranslate]

Лидерот на Достоинство Стојанче Ангелов се најде на насловните страници во Србија. Како што пишува „Ало.рс“ тој иако во воениот конфликт се бореше против Албанците сега застана во одбрана на косовската пејачка Дуа Липа која на социјалните мрежи го истакнува знамето на т.н „Голема Албанија“ на која има делови од Србија,Македонија, Црна Гора и Грција.

РЕКЛАМА
- Реклами -