22.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија Едни се борат за живот на респиратор, други слават свадби качени на...

Едни се борат за живот на респиратор, други слават свадби качени на маса.

Translate (Eng):[gtranslate]

Последна во низата свадбени прослави со се младоженци, песни и ора, лоцирана во ресторан во тетовско. Угостителскиот објект по свадбата доби клуч на врата, а сопственикот ќе се гони и кривично, потврди во телефонски разговор за Канал 5 Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски. Но, пломбите од инспекторатот не го уништуваат вирусот.

Здравствените протоколи освен некои угостители, не ги почитуваат и дел од наставниците од кои децата би требало да учат. Таков е случајот со наставник од кичевско, кој делел сведителства на деца наместо да биде во самоизолација дома. И тој заработи кривична пријава.
kanal 5

РЕКЛАМА
- Реклами -