30.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија Градоначалникот на Велес, Коцевски: Велес стана град на проституција и коцка, мора...

Градоначалникот на Велес, Коцевски: Велес стана град на проституција и коцка, мора МВР да превземе нешто !!!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Градоначалникот на Велес, Аце Коцевски, на денешната прес-конференција извести дека испратил барање до МВР да ги испита информациите дека во одредени делови од градот има проституција на јавен простор.

– Се сретнав со незадоволни граѓани кои што живаат во Чешелот. Тие реагираат на неподносливите услови за живеење во текот на ноќните часови кои ги предизвикуваат незадоволните коцкари кои ги користат машините во казината кои се наоѓаат во поранешната Стоковна куќа. Беше изнесено дека дури има и проституција на јавен простор, што за мене беше вознемирувачка информација- истакна Коцевски.

РЕКЛАМА
- Реклами -