22.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија Безживотно тело на 7-годишно дете било пронајдено во поток во скопското село...

Безживотно тело на 7-годишно дете било пронајдено во поток во скопското село Грушино, информира МВР.

Translate (Eng):[gtranslate]

„Вчера во 18 часот во Полициско одделение Арачиново било пријавено дека околу 11:00 часот во село Грушино од домот се оддалечил 7-годишниот Ш.Р. од село Грушино. Во 20:15 часот од страна на полициски службеници лицето е пронајдено во потокот крај селото, без знаци на живот. Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт, а по наредба на Јавен обвинител телото е предадено на обдукција“, соопштија од полицијата.

РЕКЛАМА
- Реклами -