27.9 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Македонија Забраната за посета во болниците важи само за нас, не и за...

Забраната за посета во болниците важи само за нас, не и за ДУИ.

Translate (Eng):[gtranslate]

Објавена фотографија на Бујар Османи од ДУИ, кој дошол во посета на неговиот сопартиец Талат Џафери, кој со пневмонија е хоспитализиран на Инфективната клиника во Скопје, предизвика бројни реакции во јавноста. Зарем посетата во болниците не е забранета, или тоа не важи за сите?

-Вчера бев деужер на Клиника, а Џафери не е позитивен на корона, е одговорот на Османи, прашан како се нашил на Инфективната клиника во време на корона епидемијата.

Османи во посета на Џафери дошол со сопартиецот Неџати Јакупи, актуелен директор на Клиниката за торакална и васкуларна хирургија. Под објавената фотографија на тројцата сопартијци од ДУИ, Османи напиша: „Еднаш борец, секогаш борец“.

РЕКЛАМА
- Реклами -