18.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Новиот поглавар Фетаху позитивен на Корона: Се заразив бидеќи така сакал Алах

Новиот поглавар Фетаху позитивен на Корона: Се заразив бидеќи така сакал Алах

Translate (Eng):[gtranslate]

Ви ја пренесуваме неговата објава во целост:

„Грижејќи се за моето семејство, моите соработници, како и сите верници и граѓани, решив да направам тест за ковид 19. За жал, тој излезе позитивен. Во моментов, сè е нормално и нема никакви проблеми, ниту симптоми. Јас се придржувам кон прецизните медицински препораки и сум во домашна изолација. Таква е одлуката на Алах. Апелирам до сите граѓани да бидат внимателни и да се придржуваат кон препораките на надлежните органи“ – напишал Фетаху.

– Во моментов, сè е нормално, без никакви симптоми. Се придржувам кон прецизните медицински препораки и сум на домашно лекување.

РЕКЛАМА

Реисул Улема Фетаху апелира до сите граѓани да бидат внимателни и да се придржуваат кон препораките на надлежните и во истовреме го честита муслиманскиот празник Курбан Бајрам.

- Реклами -