9.5 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаМакедонијаГалерија - Нецивилизирани туристи направија депонија од Охрид- Расфрлано купишта ѓубре насекаде...

Галерија – Нецивилизирани туристи направија депонија од Охрид- Расфрлано купишта ѓубре насекаде па и во езеро

Охридското крајбрежје , охридската чаршија , парковите , шеталиштата во Охрид , во раните утрински часови буквално изгледаат како една огромна депонија , од оние лица со закржлавени мозоци, татини и мамини синчина , кој „туристички“ дивеат во Охрид?!

ЈП Охридски Комуналец и покрај воведувањето на вондредни појачани смени на вработени и техника 24/7, се соочува со една грда глетка од крајно немање на основна култура и забеганост на квази туристите во Охрид.И покрај тоа што контејнери и корпи за отпадоци има на секој метар, елитните туристи повеќе преферираат да ги избегнуваат корпите и контејнерите за отпадоци,едноставно за нив целиот град ,целата обала и целото езеро се контејнер на нивната забеганост и немање на елементарна домашна култура!?

До денес не видовме и не прочитавме во ниту еден билтен на МВР ,дека некое лице е санкционирано , тааквви не постојат , постои срамна гледка за ново ширење на пандемија

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...